SPOLOČNOSŤ

Už viac ako štvrť storočie vyvíjame jedny z najúspešnejších podnikových a ekonomických systémov na slovenskom a českom trhu.

Vývoju, implementácii a podpore podnikových, účtovných a pokladničných systémov sa venujeme od roku 1990. A práve vďaka tomu vieme, čo firmy potrebujú a vyvíjame riešenia, ktoré rastú spoločne s Vami.

1990

Dva mesiace po nežnej revolúcii sme v Cígler Software začali programovať náš prvý účtovný softvér. A už v septembri 1990 sme Money verziu 1 uviedli na trh. V nasledujúcich piatich rokoch bol tento program jednotkou medzi účtovnými systémami v Česku a od roku 1993 aj na Slovensku.

1996

Ako jedny z prvých sme predstavili účtovný softvér pre Windows. Odvaha prísť na trh s novými technológiami sa oplatila – v priebehu jedného roka sme zdvojnásobili obrat a stali sa lídrom účtovného softvéru pre Windows.

2000

Cígler Software vstupuje na slovenský trh a zakladá akciovú spoločnosť Cígler Software Slovakia, môže tak ešte lepšie pokryť potreby slovenských zákazníkov.

2001

Do sveta sme vypustili program Money S3, ktorý sa rýchlo zaradil medzi najobľúbenejšie systémy pre malé firmy a živnostníkov. Money S3 využíva v Česku a na Slovensku viac ako 30 tisíc malých a stredných firiem.

2005

Obľúbený program Money S3 začína byť niektorým rastúcim zákazníkom malý. Preto sme po piatich rokoch vývoja predstavili Money S5 – plnohodnotný ERP systém pre stredné veľké a veľké spoločnosti.

2009

Apple spustil Apple Store a Cígler Software pre túto platformu pripravil Money Dnes. Dnes sú na Apple Store státisíce aplikácií, Money Dnes bolo medzi prvými desiatimi.

2011

Spustili sme iDoklad – našu prvú čisto cloudovú aplikáciu a jednu z prvých aplikácií na platforme Windows Azure vôbec. Trafili sme dieru na trhu a oslovili podnikateľov, ktorí do tej doby používali papier a pero alebo Excel. Dnes je iDoklad na Slovensku a v Čechách nekorunovaným kráľom online fakturácie.

2013

Založili sme holding Solitea, ktorý nám otvoril bránu do Európy. Vďaka spolupráci spoločností v holdingu sme dnes najväčším výrobcom účtovných, ekonomických a informačných systémov v Česku a na Slovensku.

2017

Názov sa mení, všetko ostatné zostáva. Aby sme boli v rámci holdingu čitateľnejší, premenovávame sa z Cígler Software na Solitea Slovensko, a.s.

SOLITEA SLOVENSKO V ČÍSLACH

1.7 mil. €

obrat za rok 2016

200 tis.

používateľov

31

zamestnancov

25

rokov na trhu

5

vlastných produktov

BAVÍ NÁS PRINÁŠAŤ INOVÁCIE DO VÁŠHO PODNIKANIA

Riešenia z nášho portfólia pomáhajú spoločnostiam, od veľkých korporácií až po malých živnostníkov. Naša vízia je však pre všetky rovnaká: prinášať inovácie urýchľujúce prácu používateľom a podporujúce ich rast.

Martin Cígler

Zakladateľ firmy

Keď sme v roku 1990 začínali ako CÍGLER SOFTWARE, písali sme objednávky do zošita. Akonáhle prišiel internet a ľudia sa začali zaujímať o účtovný systém pre Windows, ukázalo sa, že naše riešenie presne zodpovedá ich potrebám. Overili sme si to, že s usilovnou a kvalitnou prácou dôjdeme najďalej a vďaka tomu sa držíme na špičke už viac ako dvadsaťsedem rokov.

VEDENIE SPOLOČNOSTI

Rovnako ako rastú naše produkty, tak rastieme aj my s našou spoločnosťou a naprieč ňou.

Ing. Viktor Pieš - výkonný riaditel Solitea Slovensko, a.s.

V spoločnosti začínal ako manažér divízie ERP systémov. Aktuálne po pozícii obchodného riaditeľa zabezpečuje vedenie spoločnosti Solitea Slovensko a presadzovanie jej záujmov na Slovenskom trhu.

ING. VIKTOR PIEŠ

VÝKONNÝ RIADITEĽ
Ing. Anna Paulenová - ekonomický riaditel Solitea Slovensko, a.s.

V spoločnosti pracuje od jej vzniku. Každý deň sedí nad číslami a táto práca ju stále zaujíma. Prispieva k tomu, aby spoločnosť bola stabilným a dobrým miestom pre kolegov a aj pre klientov.

ING. ANNA PAULENOVÁ

EKONOMICKÝ RIADITEĽ
Ing. Pavol Garaj - Manažér podpory zákazníkov Money S4 a Money S5. Solitea Slovensko, a.s.

V spoločnosti pôsobí viac ako 14-rokov, prešiel si pozíciami od konzultanta Money S3 až po vedúceho implementácií ERP Money. Vďaka svojim skúsenostiam, prispieva ako člen predstavenstva správnymi rozhodnutiami, pri ďalšom smerovaní spoločnosti.

ING. PAVOL GARAJ

ČLEN PREDSTAVENSTVA

VÝROČNÁ SPRÁVA

Zistite, ako sa nám darilo a čo sa nám podarilo za uplynulý rok. Stačí si stiahnuť výročnú správu za posledný fiškálny rok.

SME SÚČASŤOU HOLDINGU SOLITEA

Solitea, a.s. je skupina úspešných IT firiem zo strednej Európy.

Jej produkty denne uľahčujú život státisícom ľudí z korporácií, štátnej správy, ale aj z malých firiem.

Pokrýva rad procesov a potrieb spoločností. Efektivitu do riadenia prináša podnikovými a informačnými systémami Altus Vario, Byznys ERP, Money S4 a Money S5. Prácu s ľudskými zdrojmi uľahčuje nástroj Vema pre personalistiku a aj pre komplexný outsourcing miezd. Vyvíja jeden z najrozšírenejších účtovných programov v SR a ČR Money S3, a tiež najobľúbenejšiu regionálnu online fakturačnú službu iDoklad. Je predným dodávateľom riešení v oblasti Business Intelligence, pokrývajúcich komplexné potreby zákazníkov pri spracovávaní a využívaní dát a informácií.

Významnú časť podnikania skupiny tvoria na mieru pripravované riešenia pre komerčný segment, verejnú správu, školstvo a zdravotníctvo.